Skrawki Japonii

Kolekcja, która sięga znacznie głębiej.

W kolekcji

Unikatowość

Każdy obraz zawiera znaleziony na japońskiej plaży unikatowy i wyjątkowy kawałek ceramiki.

Wielowymiarowość

Obraz dzięki ceramice przestaje być normalnym płaskim obrazem a dostaje nowy wymiar fizyczny ale także metafizyczny.

Japoński charakter i duch

Ta kolekcja to możliwość posiadania w domu nie tylko pięknego obrazu, ale i prawdziwej części Japonii.

Jak to się zaczęło..

Znaleziony na plaży śmieć

Ta kolekcja przyszła do mnie sama i dość niespodziewanie.
Podczas jednej z moich wizyt na plaży pod moimi nogami ukazał się kawałek ceramiki. Podniosłam go. Był bardzo ładny. Schowałam go do kieszeni nie chcąc zostawiać na plaży śmiecia. Po pewnym czasie znalazłam kolejny kawałek zupełnie innej ceramiki i jeszcze kolejny..

Takim sposobem po kilku spacerach miałam w domu niezłą garść kawałków ceramiki. Jedne były małe ale miałam w swoim zestawie także pół miski! Zachowałam je wszystkie nie wiedząc w sumie po co..

Zachować od zapomnienia...

Minęło kilka tygodni podczas których patrzałam na te kawałki wyrzucone na plaży.. Można powiedzieć, że się z tymi kawałkami zżyłam.. Nie chciałam ich wyrzucać. Postanowiłam, że ocalę po raz kolejny te odłamki czyjejś historii i dam im nowe życie..

Postanowiłam, jednak nie miałam wielkiego pomysłu na to co z nimi zrobię. Usiadłam do procesu z otwartą głową. Najważniejsze, że musiałam wykorzystać nie tylko ceramikę, ale i ograniczone zasoby, które posiadałam w Japonii.
Obrazy tworzone są na tablicy malarskiej pokrytej płótnem, które umożliwiło mi przymocowanie ceramiki.

Kobieta w Kimonie

Bardzo chciałam, by motywy zawarte w obrazie kojarzyły się z Japonią. Pierwszym dość oczywistym pomysłem okazała się kobieta w kimonie. Każdy obraz rozpoczynam od połączenia wzoru z ceramiką. To ceramika ma tu decydujący wpływ. Jeśli tylko mogę nie zmieniam jej kształtu.

W obrazie kobiety w kimonie (nie posiada ona jeszcze tytułu) ceramika imituje ozdobę we włosach, oraz części, zdobienia pasa obi. Uwielbiam w tym obrazie prostotę i stonowaną, kobiecą kolorystykę. Obraz ma kilka ukrytych szczegółów jak błyski złota w tle, czy faktura włosów, które pozwolą nabywcy cieszyć się obrazem jeszcze pełniej.

Historia odkryta na nowo

Dzięki tej kolekcji kawałki ceramiki tworzą nową historię, ale także pokazują, że nawet jeśli coś roztrzaska się na małe kawałki i nie może tworzyć już jednej całości, zawsze każdy z odłamków może zacząć tworzyć swoją własną historię na nowo..
Od tego momentu każdy ze znalezionych przeze mnie elementów ceramiki tworzy na nowo swoją własną opowieść.

Doskonale wiesz co to znaczy. Pewnie nie raz w swoim życiu rozsypałaś/łeś się na kawałki i wydawało się, że już koniec. Jednak Ty z rozsypanych kawałków utworzyłaś/łeś nową wersję siebie..

limitowana edycja

Kolekcja zawiera 7 obrazków, które zostały całkowicie utworzone w Japonii.
Od początku do końca. Energia ducha Japonii będzie w nich najbardziej wyczuwalna. Japońska ceramika znaleziona na plaży oraz realne tworzenie w Japonii nadają tej kolekcji wymiar wyjątkowy.

Jestem pewna, że nadadzą każdemu wnętrzu unikatowości i niezwykłego klimatu. To sztuka, która ma jeszcze głębszą historię. Historię, która pragnie być opowiedziana na nowo. Historię, która nie chce być zapomniana.

Premiera
4 października

Mogłabym tak mówić i mówić..

Każda praca ma w opisie swoją historię i moją interpretację/intencję, więc jeśli tylko pragniesz poczytać więcej, masz na to szansę..

A kiedy pojawią sie wątpliwości, napisz do mnie a rozwiejemy je zanim urosną!

magda

Historia, która się nie skończy..