Spiritual

Kolekcja wspierająca Twoją duchowość

Duchowość

Stała się tematem przewodnim tej kolekcji jako efekt mojej długotrwałej pracy nad sobą i swoją duchowością. Jako element wspierający i zcalający.

Różnorodność

To moja najbardziej różnorodna kolekcja. Bo duchowość i rozwój nigdy nie są jednorodne.

piękno i głębia

Obie te rzeczy łączą każdy kawałek tej kolekcji. Nie chciałam budować muru niedostępności wokół duchowości a pięknem i użytecznością zaprosić ją bliżej.

Jak to się zaczęło..

Efekt dłuższego procesu i pracy

Ta kolekcja to efekt wielu miesięcy a może i lat pracy. Samo tworzenie jest procesem ostatecznym jednak ta kolekcja we mnie dojrzewała znacznie dłużej. Wiele z prac, które tu znajdziesz, pochodzą sprzed kilku lat, jak na przykład fotografie. One pokazują moją wrażliwość i pracę na przestrzeni czasu.

Rozwój osobisty i duchowy nie dzieje się z dnia na dzień. To dość kręta ścieżka. Chciałam stworzyć sztukę, która będzie przypominać, wspierać i pokazywać innym to kim jesteś i co dla Ciebie (i mnie) jest ważne.

Nawet nie wiem co było pierwsze..

Jakkolwiek dziwnie i może niemarketingowo to nie brzmi.. Nie wiem co w tej kolekcji pojawiło się pierwsze, bo jej elementy powstawały na długo przed pomysłem zebrania ich w kolekcję..

Patrząc chronologicznie to pewnie zdjęcia powstały pierwsze.. pochodzą sprzed kilku lat, jednak ich wybór do tego zbioru nie był przypadkowy. Każdy z nas inaczej definiuje duchowość  i chciałam to pokazać w moich fotografiach.

Japonia

Tu znowu czerpię z Japonii. Pobyt w tym kraju to była chyba moja pierwsza, jeszcze nieświadoma wewnętrzna praca.. naprawdę niełatwa..
Fotografia bardzo pomogła mi w tym procesie i stała się moim sprzymierzeńcem w rozwoju duchowym na długo..

Dziś dzięki zdjęciom, które wykonałam, widzę swoją duchową ścieżkę, poszukiwania spokoju i wrażliwość.

Mam nadzieję, że i Ty odnajdziesz w nich to czego szukasz.. Zachęcam Cię do przeczytania historii zdjęcia i mojej interpretacji. Za każdym zdjęciem kryje się jakaś głębsza myśl.

Amulety

Ważna część składowa kolekcji to właśnie amulety. Tworzyłam je z pasją i tak naprawdę inspiracją dla mnie była moja własna potrzeba. Jestem zafascynowana innymi kulturami i pewnego dnia zapragnęłam mieć w domu hamsę. Ochronna dłoń ma tak głębokie znaczenie. Podjeść i prób jej stworzenia było kilka i za każdym razem coś szło nie tak. Ostateczna wersja próbna została stworzona na kartonie i tak wreszcie poczułam, że to jest to.
Potem zachciałam mieć ją blisko siebie a rynek nie oferował nic co by mnie interesowało..

Pomyślałam także, jak pięknie by było móc nosić na sobie sztukę.. Mieć ją tuż przy sercu cały czas.. I tak oto powstała kolekcja naszyjników, które posiadają nie tylko moc hamsy. Dodatkowo wzmocnione są kolorem, który ma znaczenie oraz kamieniami, każdy o innej energii. Dzięki temu możesz wybrać to czego w danym momencie potrzebujesz. Większość naszyjników może także służyć jako podręczna praktyka uważności, kiedy trudny moment Cię zaskoczy..
Są też amulety ze znakiem Om, które możesz powiesić w aucie lub innej przestrzeni, w której potrzebujesz spokoju. Są inspirowane japońskimi amuletami.. Wiele tego jest.. więc ja nie zanudzam a Ty znajdź to czego potrzebujesz <3

Kolejne odkrycia

Tak jak ścieżka duchowa prowadzi nas przez kolejne odkrycia, tak i prowadziła mnie ta kolekcja. To był efekt doświadczeń i poszukiwań..
Znalazłam swój własny sposób wyrazu artystycznego poprzez linoryt. Choć wydawało mi się to niemożliwe a próby kończyły się na zbyt płaskim jak dla mnie obrazie. W rzeczy samej linoryt jest drukiem płaskim, jednak ja widziałam w nim znacznie większy potencjał!

Moje doświadczenia doprowadziły mnie to punktu, kiedy to każdy „wydruk” jest całkowicie unikatowy! Każdy ma swoją duszę, charakter i energię.. Uwielbiam to jak nieprzewidywalna jest to metoda, kocham eksperymenty z tym związane i nutkę niepewności za każdym razem..
Kocham także to, jak potrafi zmienić energię w pomieszczeniu!

Nie ma dwóch tych samych prac, a moje doświadczenia obecnie są jeszcze bardziej szalone.. Dlatego jedyne co musisz zrobić to poczuć, która Cię woła!

Mogłabym tak mówić i mówić..

Każda praca ma w opisie swoją historię więc jeśli tylko pragniesz poczytać więcej, masz na to szansę..

A kiedy pojawią się wątpliwości, napisz do mnie a rozwiejemy je zanim urosną!

Magda

jedna dusza wiele wcieleń