Kolekcja Aurora

Moja inspiracja

Moją inspiracją do stworzenia tej kolekcji były dwie rzeczy.
Pierwszą z nich było obserwowanie relacji w podróży po Islandii Pauli Jagodzińskiej. Wodospady, surowy klimat, chłód i zorze, które udało im się uchwycić.
Drugą moją inspiracją był pędzel. Miętowy pędzel, któremu włosie po malowaniu zabarwiło się na fioletowo. Zmieszanie się kolorów na tym włosiu totalnie mnie zachwyciło.
Jednak kolekcja „Aurora” to nie tylko zewnętrze inspiracje. Każda moja kolekcja ma w sobie dużo głębszy sens. Tak samo jest tym razem. Można powiedzieć, że kolekcja „Aurora” to niejako kontynuacja kolekcji „Spiritual”. Przedstawiają tą samą wizję zgłębiania swojej duchowości. Podróży do wewnątrz.

O ile jednak „Spiritual” bazuje i skupia się na mocno przyziemnych sprawach, na ziemskiej odsłonie naszej duchowości; o tyle „Aurora” wykracza znacznie dalej.. Uświadamia, że wszyscy jesteśmy częścią wszechświata..

„We all come from the magic dust”

Idea, która przyświecała tej kolekcji i zdanie nadrzędne to „We all come from the magic dust”  czyli „wszyscy pochodzimy z tego samego magicznego pyłu”. Każdy z nas jest unikatowy, jednak wszyscy zrodziliśmy się z tych samych mieszanek energii i marzeń.

Baza

Bazą i ciałem dla całej kolekcji stały się trzy pierwsze obrazy które namalowałam. To od nich zaczęła się moja myśl. Tak bardzo wsiąknęłam w ten temat i kolorystykę, że nie potrafiłam skończyć.. Cała kolekcja powstała z teoretycznie bardzo ograniczonej gamy kolorystycznej. Jednak każdy obraz czy plakat jest inny.

unikatowość w każdym calu

Cała kolekcja jest większą lub mniejsza abstrakcją. Powoduje to dużo przestrzeni na interpretację, ale także odkrywanie każdego fragmentu obrazu..
W różnym świetle i pod różnym kątem będzie zupełnie inny.
Tak jak my mamy różne humory i różne energie w danym momencie mogą w nas dominować.

Mieszające się kolory inspiracji, magii i wiedzy jako przenikające się w naszym życiu energie tworzenia..
I gwiazdy jako wszystkie nasze przebłyski geniuszu, wszystkie pomysły..

Nie ma tu pomyłek i przypadku. Wszystko prowadzi nas do naszej wewnętrznej mocy. Mocy, która pochodzi i nierozerwalnie łączy się z nieograniczonym wszechświatem.

Poza ramami

Kolekcja plakatów daje do zrozumienia, że są rzeczy, których nie da się zdefiniować. To, co widzimy jest tylko mini wycinkiem tego, co istnieje. Każda osoba promieniuje swoją energią nie tylko wewnątrz, ale przede wszystkim na zewnątrz. To, co znamy to tylko wycinek prawdy, to, co wiemy to tylko wycinek wiedzy..

Nie zamykajmy się w ramach, bo energia ich nie ma. To przerażające, ale i piękne zarazem. Bo wyobraź sobie, że nie ma granic. Nie ma rzeczy niemożliwych. Jest tylko to, co sami uważamy za niemożliwe..

abstract

To seria abstrakcji pokazująca, że nie wszystko da się przedstawić w sposób racjonalny, za to wszystko można ukazać w sposób intuicyjny. Energia nie ma kształtu, koloru i formy a jednocześnie wszystkie te atrybuty może posiadać. To moja interpretacja pojęcia energii. To masy, które mieszają się razem lub na siebie nakładają. „Żyją” osobno lub w symbiozie.. płyną.. Bo energia zawsze jest w ruchu.

enso

Enso (z japońskiego okrąg) jest dla Zen symbolem absolutnym, prawdziwej natury istnienia i oświecenia.

Jest symbolem łączącym widoczne i ukryte, proste i głębokie, puste i pełne. Można za jego pomocą wyrazić nieskończoność, pamiętając, że Enso nie zawiera się sam w sobie, jednak zmierza do nieskończoności.

Znaki enso powstały w wyniku przepływ energii przeze mnie. Pozwoliłam się kolorom dowolnie zmieszać i samodzielnie zadziałać.

cosmic hand

Nowa edycja znanej z kolekcji Spiritual pracy w zupełnie innej odsłonie.
Cosmic hand w kolekcji aurora ma w sobie magiczny pył i stonowaną, pastelową kolorystykę.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *